Piña Colada

zpět na výběr receptů

 

Piña Colada

příprava 5 minut

Kombinace kokosu s ananasem je prostě oblíbená a léty prověřená. Svou popularitu si získala především v podobě drinku s názvem Piňa Colada, což v překladu znamená tekutý ananas. A my si dnes taky vytvoříme ananasovou dobrotu v tekuté formě, jejíž součástí bude kokosové mléko, které náš nápoj prodchne chutí i vůní exotiky.
Ananas se honosí značným množstvím vitamínů, minerálních látek a také mimořádně vysokým obsahem bromelinu, enzymu štěpícího bílkoviny. Bromelin je také silnou protizánětlivou látkou, která dokáže zmírnit bolest, otoky a podporuje hojení ran. Pro sportovce dobrá zpráva..
Z hlediska kvality  je potřeba pečlivě vybírat zralý plod ananasu. Nezralý je špatně, přezrálý z důvodu rizika hniloby a obsahu plísní ještě horší.
Suroviny: kokosové mléko 150ml, ananas 100g, banán 30g
Příprava: dDo nádoby na mixování nalijeme kokosové mléko a přidáme do něj kousek banánu. Ten nám totiž výsledné smoothie hezky zahustí, zjemní a v neposlední řadě také osladí. Nyní si už na kostičky nakrájíme ananas a vložíme  do nádoby s kokosovým mlékem.
Všechny ingredience promixujeme, až nám vznikne hustý, světlý nápoj. Otužilí jedinci, kteří i v zimním období touží po ochlazení svého organismu, mohou spolu s ovocem a mlékem rozmixovat i pár kostek ledu, smoothie tak získá značně osvěžující charakter
 

Kde nakoupit suroviny

celá porce

Nutriční hodnoty:
Energie
480kJ /114 kcal
Bílkoviny
1 g
Tuky
2 g
Sacharidy
23 g
Vláknina
3 g