Tresku s bramborovými dukátky a čerstvou zeleninou

zpět na výběr receptů

 

Tresku s bramborovými dukátky a čerstvou zeleninou

příprava 30 minut

Tresčí maso obsahuje kvalitní a lehce stravitelné bílkoviny. Najdeme v něm také další cenné látky – zejména vitamíny A, D, skupiny B, včetně B12. Obsahuje také důležité minerály, jako jsou jód, selen nebo draslík. Plnohodnotných živočišných  bílkovin je v tresce dostatek. A to je jeden z důvodů  proč volit pokrm s treskou jako hlavní jídlo po tréninku, většinově u anaerobně zaměřených sportovců.
Suroviny:
Čerstvá treska 100g, brambory 100g, lískové ořechy 15g, vaječný bílek 1ks, olivový olej 10g, paprika 100g. ředkvičky 50g, himalájská sůl, pepř

Příprava: nejdříve si připravíme přílohu, jelikož ta bude časově náročnější než samotná úprava ryby. Brambory tedy pořádně omyjeme, nakrájíme na kolečka, lehce osolíme, opepříme a vložíme je na pánev s menším množstvím oleje. Pak je schováme pod pokličku a při nízké teplotě necháme péct zhruba pětadvacet minut. Tresku omyjeme a osolíme.. Lískové oříšky  si nadrobno nakrájíme, smícháme s vaječným bílkem a v této směsi pak rybu obalíme. Poté už ji dáme na pánvičku s troškou olivového a restujeme ji až do okamžiku, kdy se nám krusta zacelí a zezlátne. V tu chvíli už můžeme tresku servírovat spolu s bramborovými dukátky a čerstvou zeleninou. 

 

Kde nakoupit suroviny

celá porce

Nutriční hodnoty:
Energie
1613 kJ / 384kcal
Bílkoviny
27 g
Tuky
20 g
Sacharidy
22 g
Vláknina
5 g