Videa

Videa k problematice optimální výživu ve sportu.

 

Rozhovor o pohybové aktivitě dětí a mládeže

Karolina Kallmünzerová si povídá s kondičním trenérem Petrem Pechem na téma pohybová aktivita dětí a mládeže.

Zdroj: Ing. Karolina Kallmünzerová

 

  

BIOSTYL 2015

Představili jsme veřejnosti náš projekt „Moderní reálná výživa žáků II. stupně základních škol“, /autor Ing. Karolina Kallmünzerová a RnDr. Petr Fořt, CsC./ který jsme v průběhu letošního roku realizovali na jedné ze základních pražských škol. Více o projektu na www.zdraveprovas.cz

Zdroj: Ing. Karolina Kallmünzerová

 

Petr Fořt: Aby nám děti netloustly / Festival Evolution 2015

RNDr.Petr Fořt,CSc. – nezávislý expert ve výživě a konzultant s dlouholetou praxí, nyní se specializuje na odbornou podporu činnosti poraden pro výživu organizace Svět zdraví. Velký prostor věnuje formulaci populárních „učebnic“ výživy pro veřejnost, v poslední době především výživě dětí (publikace “aby dětem chutnalo“ 2008 a „aby dětem chutnalo 2“ 2013 – vyd.Ikar).

Angažuje se v kolektivu odborníků, kteří připravují pilotní projekt změny kvality stravování v ZŠ. Věnuje se také přípravě odborného metodického materiálu, který bude sloužit poradcům pro výživu poraden Světa zdraví v jejich působení v oblasti dětské nadváhy. Tomuto tématu věnuje svoji přednášku na veletrhu pod názvem "Aby nám děti netloustly“. Hlavním mottem přednášky je „za zdravou výživu a životní styl děti odpovídají jejich rodiče“ a nejdůležitějším bodem přednášky je doporučení, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování.

Zdroj: RNDr.Petr Fořt,CSc.